Mały notebook czy duży laptop?

Posiadanie małego laptopa może kusić, bo czasami może Ci się wydawać, że takie rozwiązanie będzie wygodne. Nie musisz się martwić o to, że trzeba będzie przewozić i przenosić go z bólem serca, bo po prostu możesz w każdej chwili zarzucić sobie na ramię torbę z lekkim notebookiem i niczym się nie przejmować. Lekkie laptopy kuszą, ale czy warto się na nie decydować.

Zalety małego laptopa

Przede wszystkim mały laptop to ogromna wygoda. Dzieje się tak dlatego, że kiedy zabierasz go ze sobą, to nie musisz taszczyć niczego ciężkiego, a tylko coś, co jest na tyle lekkie, że po prostu nie powoduje jakiegoś dużego dyskomfortu. Z uwagi na to, że mały laptop zajmuje tyle miejsca, ile zajmuje, możesz go nosić i wozić wszędzie, gdzie chcesz. Nigdy Ci nie przeszkadza, nigdy nie sprawia, że się denerwujesz. Jest poręczny i możesz go z powodzeniem dać też dziecku. Dodatkowo pobiera też mało energii, a to sprawia, że możesz go rzadziej ładować. Jeżeli podoba Ci się takie rozwiązanie, to jak najbardziej warto zainwestować w lekkiego notebooka.

Wady małego laptopa

Niestety małe laptopy nie dają nam stu procent komfortu w użytkowaniu, bo ich matryce są niewielkie. Czasami niektóre zadania wykonuje się znacznie łatwiej, jeżeli mamy laptopa, który po prostu posiada większy ekran. Wtedy jesteśmy w stanie więcej na nim dojrzeć i nie musimy aż tak bardzo wysilać wzroku.

Kolejną wadą małego laptopa jest to, że często nie posiada on napędu optycznego. Natomiast taki napęd naprawdę bardzo się przydaje, szczególnie wtedy, kiedy dużo materiałów mamy na płytach. W takich przypadkach zrozumiałe jest, że będziemy chcieli po prostu włożyć płytę do napędu i ją uruchomić, ale nie jest to możliwe z uwagi na to, że takiego napędu w małym laptopie po prostu nie posiadamy.

Czasami jest tak, że to, co dla jednej osoby jest korzystne, dla innej jest bezużyteczne i odwrotnie. Dlatego też zawsze, kiedy szukasz odpowiedniego laptopa dla siebie, po prostu najpierw przetestuj różne rozwiązania i wtedy dowiesz się, czy na pewno są one dla Ciebie dobre.

Zarówno mały, jak i duży laptop mogą być bardzo wygodne, ale tylko wtedy, kiedy akurat jesteś użytkownikiem, dla którego takie urządzenie jest dopasowane. Jeśli kupujesz małego laptopa, a masz zamiar na nim pracować przez wiele godzin, to będzie to porażka. Jednocześnie też wtedy, kiedy potrzebujesz czegoś, dzięki czemu będziesz mógł się komfortowo rozerwać raz na jakiś czas, a wybierzesz duże urządzenie, to nie będziesz zadowolony. Lepiej wcześniej rozważyć wszystkie za i przeciw.

 

Dodaj komentarz