Laptop do pracy biurowej

Podczas wykonywania prac biurowych laptop jest urządzeniem koniecznym. Dzisiaj dzięki niemu tworzy się wiele dokumentów. Laptop umożliwia też wysyłanie dokumentów i ułatwia wiele innych czynności, jakie z pracą biurową się wiążą. Laptop do pracy biurowej obsługuje proste programy komputerowe. Dzięki niemu na potrzeby biura korzysta się też z sieci.

Parametry techniczne laptopa do prac biurowych

Tak określony zakres zadań sprawia, że w wielu sytuacjach laptop do pracy biurowej jest urządzeniem tanim. Do prac biurowych często wykorzystuje się laptopy i3. Żeby znaleźć dobry laptop do wykorzystania w biurze, należy mieć na uwadze następujące parametry techniczne:

  • Typ procesora – w tej kwestii nie ma co przesadzać. Laptop i7 to zbędny wydatek. Procesor w laptopie do prac biurowych nie musi być aż tak wydajny. Procesor i3 będzie tutaj w zupełności wystarczający.
  • Pamięć RAM w laptopie do prac biurowych nie musi mieć więcej niż 4 GB pojemności.
  • Ekran – w zasadzie dobrze jest, jeśli będzie to 15’6 lub 17 cali. Laptop 10 cali jest zdecydowanie za mały. Tym bardziej, jeśli z laptopa korzysta się przez większość dnia.
  • Matowa matryca, która dla pracowników biurowych jest konieczna. Jej budowa przyczynia się do tego, że odbijanie promieni słonecznych jest zredukowane. Matowa matryca załamuje promienie i dzięki temu oczy mniej się męczą.
  • Pojemna bateria, co ma znaczenie wtedy, kiedy z laptopa korzysta się też poza biurem. Pojemna bateria jest też przydatna podczas ewentualnych przerw w dostawie prądu.
  • Klawiatura z klawiszami wyspowymi, bo dzięki niej łatwiej się pisze.

Laptop do prac biurowych – ile powinien kosztować?

Laptop do prac biurowych nie musi być drogi. Z powodzeniem można korzystać z urządzeń, które kosztują w granicach od 1500 do 2500 zł. Prace biurowe nie wymagają tego, by laptop miał szczególnie solidne parametry techniczne. Jego podzespoły mogą mieć podstawowe parametry i taki laptop na pewno się sprawdzi.

W wielu przypadkach do prac biurowych wykorzystuje się dzisiaj laptopy konwertowalne, tym bardziej, jeśli praca wymaga też wykonywania obowiązków poza biurem. Jednak laptopy konwertowalne będą kosztować już nieco więcej. Wybór laptopa do prac biurowych zależy od tego, w jakich celach będzie się go wykorzystywało i w jakich warunkach będzie się odbywała praca na nim. Kiedy laptop będzie używany tylko stacjonarnie, nie trzeba inwestować w niego dużych pieniędzy. Jeśli z laptopa będzie się korzystało poza biurem, można zastanowić się nad urządzeniem droższym.

Dodaj komentarz