Laptop dla studenta

Laptop dla studenta nie musi być laptopem z górnej półki. Jeśli ma on mu pomagać w nauce, towarzyszyć na wykładach czy być źródłem rozrywki, to z powodzeniem może to być urządzenie z kategorii tańszych. W przypadku studentów doskonale sprawdzają się już laptopy do 2000 zł. Chyba że weźmie się pod uwagę studentów na studiach inżynierskich czy takich, gdzie solidny komputer jest koniecznym narzędziem pracy. Wtedy na zakup laptopa trzeba przeznaczyć nieco więcej.

Parametry laptopa dla studenta

Jeśli jednak szuka się laptopa dla studenta mało wymagającego, takiego, który nie będzie obsługiwał skomplikowanych programów komputerowych, w zupełności wystarczający będzie laptop o następujący parametrach:

  • Procesor typu i3. Jego możliwości są na tyle duże, że sprawdzą się w przypadku studenckich potrzeb. Nawet jeśli student jest miłośnikiem gier komputerowych, to taki laptop z powodzeniem spełni jego oczekiwania.

  • Dysk twardy. Jego pojemność może być zróżnicowana. Dla studenta wystarczającym będzie dysk twardy HDD o pojemności 500 GB. Większy dysk twardy na pewno podbiłby cenę laptopa, a dla studenta cena urządzenia ma znaczenie kluczowe.

  • Przekątna matrycy. Z jednej strony dobrze jest, jeśli jest ona jak największa, bo wtedy komfort pracy jest większy. Najlepszym rozwiązaniem będzie laptop o przekątnej ekranu 15’6 cala. Można też zdecydować się na laptop mniejszy. Taki będzie lżejszy i nie będzie większego kłopotu z jego noszeniem.

  • Rozdzielczość ekranu – żeby cena laptopa dla studenta nie była zbyt przesadzona, wystarczy, by była to rozdzielczość HD lub Full HD.

  • Karta graficzna. Sprawdzi się zintegrowana.

  • Pamięć RAM. Od niej będzie zależała wydajność laptopa. W laptopie dla studenta wystarczy, jeśli RAM będzie miał 4 GB pojemności.

  • Matowa matryca, bo dzięki takiej praca z laptopem będzie mogła trwać dłużej. Matowe matryce załamują promienie słoneczne i w ten sposób nie przyczyniają się one do obciążania oczu.

  • Bateria – dobrze, jeśli taka będzie trzymała przynajmniej pięć godzin. Ma to znaczenie, kiedy z laptopa korzysta się na zajęciach, które często trwają cały dzień.

Ile trzeba zapłacić za laptop dla studenta?

Laptop dla studenta nie musi być dużym wydatkiem. Jeśli wybierze się urządzenie do dwóch tysięcy złotych, to będzie to inwestycja trafiona. Wyjątkiem będą kierunki specjalistyczne. W przypadku studiów, gdzie kształcą się przyszli architekci, inżynierowie czy programiści i graficy taki standardowy laptop będzie urządzeniem, niewystarczającym. Tutaj najlepsze będą laptopy Intel Core i5 i i7, bo takie urządzenia mają dużo większe możliwości.

Dodaj komentarz